Վահրամ Բաղդասարյանը հանդիպել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանի հետ
Հոկտեմբերի 8-ին ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը հանդիպել է Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ:
Վահրամ Բաղդասարյանը համոզմունք է հայտնել, որ դեսպանն իր գործունեությամբ կնպաստի հայ-ռուսական դարավոր եղբայրական հարաբերությունների առավել խորացմանը:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ռուսական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Մասնավորապես անդրադարձ է եղել երկկողմ ռազմավարական եւ դաշնակցային հարաբերություններին, միջխորհրդարանական հարթակներում փոխգործակցությանը:
Սերգեյ Կոպիրկինը նշել է, որ հայ-ռուսական հարաբերությունները կան եւ պետք է լինեն բարեկամական` անկախ քաղաքական իրադրությունից:

Ваграм Багдасарян встретился с послом РФ в РА
8 октября руководитель фракции РПА Ваграм Багдасарян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом РФ в РА Сергеем Копыркиным.
Ваграм Багдасарян выразил уверенность, что посол своей деятельностью будет содействовать еще большему углублению вековых братских армяно-российских отношений.
Собеседники обсудили вопросы армяно-российского сотрудничества. В частности, затронуты вопросы двусторонних стратегических и союзнических отношений, сотрудничества на межпарламентских площадках.
Сергей Копыркин отметил, что армяно-российские отношения должны оставаться дружественными, независимо от политической ситуации.