Վահրամ Բաղդասարյանը հանդիպել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանի հետ
Հոկտեմբերի 8-ին ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը հանդիպել է Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ:
Վահրամ Բաղդասարյանը համոզմունք է հայտնել, որ դեսպանն իր գործունեությամբ կնպաստի հայ-ռուսական դարավոր եղբայրական հարաբերությունների առավել խորացմանը:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ռուսական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Մասնավորապես անդրադարձ է եղել երկկողմ ռազմավարական եւ դաշնակցային հարաբերություններին, միջխորհրդարանական հարթակներում փոխգործակցությանը:
Սերգեյ Կոպիրկինը նշել է, որ հայ-ռուսական հարաբերությունները կան եւ պետք է լինեն բարեկամական` անկախ քաղաքական իրադրությունից:

Vahram Baghdasaryan Meets with RF Ambassador to RA
On October 8, the Head of the RPA Faction Vahram Baghdasaryan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Russia to Armenia Sergey Kopirkin.
Vahram Baghdasaryan expressed conviction that the Ambassador with his activities would promote the further deepening of the Armenian-Russian brotherly relations.
The interlocutors discussed issues on the Armenian-Russian cooperation and particularly touched upon the bilateral strategic and alliance relations and partnership on the inter-parliamentary platforms.
Sergey Kopirkin has noted that the Armenian-Russian relations are and shall be friendly, regardless of political situation.